Aleksandra Gaczek

adwokat

Prowadzę kancelarię adwokacką w Katowicach, ale działam na terenie całego Śląska i okolic. Doradzam klientom i reprezentuję ich przed sądem w sprawach rodzinnych...
[Więcej >>>]

Koronawirus a kontakty z dzieckiem, nasze stanowisko jest słuszne!

Aleksandra Gaczek09 kwietnia 2020Komentarze (0)

Chcę z przyjemnością i nieskromnie poinformować, że nasza interpretacja [przeczytaj tutaj] i ustalenia dotyczące możliwości wykonywania kontaktów z dziećmi w czasie pandemii Covid-19, znalazły oficjalne potwierdzenie ☺

Jesteśmy z Maćkiem na bieżąco w temacie prawa rodzinnego, śledzimy zmiany prawa, orzecznictwo i wszelkie interpretacje, dlatego tak cieszy nas, że Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło wytyczne wskazujące, że wszystkie orzeczenia sądowe związane z realizacją osobistych kontaktów rodziców z dziećmi, pozostają w mocy i to pomimo trwania pandemii Covid-19.

Co więcej, obowiązujące w tym zakresie pozostają nie tylko postanowienia prawomocne, ale i nieprawomocne, lecz natychmiast wykonalne, wydane w trybie zabezpieczenia.

Jedynym wyjątkiem od tej zasady, może być sytuacja kiedy osoba uprawniona do kontaktów objęta byłaby kwarantanną. Jak się wydaje, chodzi tutaj wyłącznie o tzw. kwarantannę obowiązkową, tj. orzeczoną na podstawie odpowiednich przepisów. 

Niezależnie od powyższego, przy wykonywaniu kontaktów popieramy stanowisko „zdrowego rozsądku“ i dbałości o zdrowie własne i dzieci. 

Zachęcamy do zapoznania się z artukułem opublikowanym na stronie internetowej gov.pl, gdzie dokładnie opisane zostało stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie realizacji sądowych postanowień o kontaktach z dziećmi.

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/realizacja-sadowych-postanowien-o-kontaktach-z-dziecmi

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: