Aleksandra Gaczek

adwokat

Prowadzę kancelarię adwokacką w Katowicach, ale działam na terenie całego Śląska i okolic. Doradzam klientom i reprezentuję ich przed sądem w sprawach rodzinnych...
[Więcej >>>]

Udział w spółce z o.o. a rozwód

Aleksandra Gaczek29 kwietnia 2020Komentarze (0)

Udział w spółce z o.o. a rozwód i podział majątku – czy wiesz co zrobić, aby uniknąć zaskoczenia?

Jest kilka tematów, które wiążą dwie dziedziny prawa, którymi się zajmuję: prawo rodzinne z prawem handlowym. Takim tematem jest niezwykle interesujące zagadnienie:

udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, nabytych lub objętych przez jednego małżonka ze środków pochodzących z majątku wspólnego małżonków. 

Zagadnienie, do kogo należy udział w spółce z o.o. pojawia się zazwyczaj na etapie rozwodu małżonków, a krystalizuje się na etapie podziału majątku małżeńskiego. Dochodzi do niespodzianek, jeśli wspólnicy wcześniej nie zabezpieczą spółki.

Udzial w spolce z o.o. a rozwodMiałam ostatnio przyjemność udzielić wywiadu dla mec. Anety Kułakowskiej (na zdjęciu obok) zapraszam do lektury, jeśli chciałbyś sprawdzić, czy w spółce niespodziewanie nie pojawi się nowy wspólnik, link do wywiadu znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją spółkę lub odpowiednio przeprowadzić postępowanie o podziału majątku, zapraszam Cię do kontaktu.

***

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: