Aleksandra Gaczek

adwokat

Prowadzę kancelarię adwokacką w Katowicach, ale działam na terenie całego Śląska i okolic. Doradzam klientom i reprezentuję ich przed sądem w sprawach rodzinnych...
[Więcej >>>]

Udział w spółce z o.o. a rozwód

Aleksandra Gaczek29 kwietnia 2020Komentarze (0)

Udział w spółce z o.o. a rozwód i podział majątku – czy wiesz co zrobić, aby uniknąć zaskoczenia?

Jest kilka tematów, które wiążą dwie dziedziny prawa, którymi się zajmuję: prawo rodzinne z prawem handlowym. Takim tematem jest niezwykle interesujące zagadnienie:

udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, nabytych lub objętych przez jednego małżonka ze środków pochodzących z majątku wspólnego małżonków. 

Zagadnienie, do kogo należy udział w spółce z o.o. pojawia się zazwyczaj na etapie rozwodu małżonków, a krystalizuje się na etapie podziału majątku małżeńskiego. Dochodzi do niespodzianek, jeśli wspólnicy wcześniej nie zabezpieczą spółki.

Udzial w spolce z o.o. a rozwodMiałam ostatnio przyjemność udzielić wywiadu dla mec. Anety Kułakowskiej (na zdjęciu obok) zapraszam do lektury, jeśli chciałbyś sprawdzić, czy w spółce niespodziewanie nie pojawi się nowy wspólnik, link do wywiadu znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją spółkę lub odpowiednio przeprowadzić postępowanie o podziału majątku, zapraszam Cię do kontaktu.

***

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 883 937 942e-mail: sekretariat@ggk-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GGK Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@ggk-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: